© 2023 Velesar

MENU

  1. pl
  2. en
  3. cs
  1. pl
  2. en
  3. cs

Przyjaciele, nadeszła chwila, by coś ogłosić. Po prostu - jest sprawa, którą musimy się z Wami podzielić i tym razem będzie poważnie. Aczkolwiek jest to rzecz niezwykle istotna dla naszej dalszej działalności, więc również musicie o tym wiedzieć.

 

Nie przedłużając - informujemy, że koncert w Długołęce był ostatnim (póki co), podczas którego zagrał z nami nasz perkusista Łukasz Obiegły. Żeby było jasne - Łukasz nie odchodzi z zespołu całkowicie. Po prostu obecnie ma tyle różnych obowiązków, tak zawodowych, jak i prywatnych, że zwyczajnie nie jest już w stanie wszystkiego pogodzić. W związku z tym, nie chcąc spowalniać rozwoju kapeli, podjął decyzję, by zrobić sobie przerwę. Jak długą? Na razie nie wiadomo. Z pewnością jednak nie zobaczycie go z nami przez dłuższy czas. My, ze swojej strony, bardzo mu dziękujemy za te 5 wspólnych lat (a w zasadzie to o wiele dłużej jeśli wziąć też pod uwagę River of Time), dwie płyty, wiele koncertów i cały wkład, który wniósł do zespołu. To nie jest pożegnanie! W końcu Łukasz cały czas jest i będzie w naszym pobliżu, ale jednak w zupełnie innym charakterze niż do tej pory.

 

Zapewne jednak interesuje Was, co dalej z nami (zwłaszcza że właśnie ruszyła zbiórka, która ma na celu pomoc w nagraniu naszego trzeciego albumu). No cóż - jesteśmy i gramy dalej! Na pewno nie zamierzamy zwalniać, ani tym bardziej zatrzymywać się i rezygnować z tego, co kochamy! Przed nami trzeci album, mnóstwo koncertów i wiele pomysłów, które nadal czekają na realizację. Tak więc jeszcze trochę się z nami pomęczycie... A jeśli chodzi o perkusję, to z ogromną przyjemnością informujemy, że od października za garami Velesara zasiądzie nowa osoba. A będzie to Sevanoid Kalenda, były perkusista formacji Riverdale, Seven Seals oraz doskonale Wam znanego zespołu Znich! To właśnie Sjewa będzie nam towarzyszył na koncertach w Skarżysku, Warszawie i Chorzowie, a także później. I to on nagra większość partii perkusji na nadchodzącym, trzecim albumie! Tak więc macie na co czekać! I my też...

 

Mamy nowego perkusistę!

15 września 2023