© 2023 Velesar

MENU

  1. pl
  2. en
  3. cs
  1. pl
  2. en
  3. cs

Nasi Drodzy Przyjaciele! Nadeszła pora, by ogłosić ostatnich już gości, którzy zaśpiewają na naszym nowym albumie. I będzie to coś specjalnego, bo i sami goście są specjalni - z najwyższej półki polskiej sceny folku i folk metalu!

 

Panie i Panowie, z ogromną i nieskrywaną przyjemnością informujemy, że na albumie "Szczodre Gody" pojawią się dwie osoby, z którymi Velesar (czyli Marcin) nie raz spotykał się na wspólnej scenie - zarówno za czasów Radogosta, jak i River of Time - ale jakoś nigdy nie udało się nagrać czegoś razem. Aż do teraz! Te osoby to oczywiście Katarzyna Bromirska i Mikołaj Rybacki - czyli twórcy i głównodowodzący formacji Percival oraz Percival Schuttenbach!

 

Oba te zespoły doskonale znacie, bo to właśnie Percival Schuttenbach jest jedną z kapel będących prekursorami folk metalu w Polsce, a w dodatku nadal są bardzo aktywni tak koncertowo, jak i płytowo. Oczywiście nie można zapominać, że projekt folkowy, czyli Percival, jest obecnie znany na całym świecie za sprawą ścieżki dźwiękowej do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Tak więc witamy na velesarowym pokładzie!

 

 

Ostatni goście na albumie - Percival Schuttenbach!

02 czerwca 2021