© 2023 Velesar

MENU

  1. pl
  2. en
  3. cs
  1. pl
  2. en
  3. cs

Drodzy Przyjaciele! Rok 2022 powoli zmierza ku końcowi. I z całą pewnością możemy stwierdzić, że był to dla nas bardzo dobry rok, pełen koncertów klubowych, festiwali oraz spotkań z Wami w wielu miejscach w Polsce i Czechach!

 

Przede wszystkim - dzięki Wam i Waszym głosom - udało nam się zająć pierwsze miejsce w plebiscycie "Wirtualne Gęśle" na folkowy album roku 2021 za płytę "Szczodre Gody"! To niesamowite wyróżnienie było dla nas ogromnym zaskoczeniem i bardzo Wam za nie dziękujemy!

 

Koncertowo również było bardzo dobrze. Odwiedziliśmy: Chorzów, Warszawę, Kraków, Tarnów, Elbląg, Chełmżę, Katowice, Brno, Ćmielów, Brenną, Toruń, Jaworze, Jelenią Górę i Ostrawę, a niektóre z tych miast dwukrotnie. To bardzo dobry wynik, zwłaszcza po niemal dwóch latach pandemii. Na tym oczywiście nie koniec! Udostępniliśmy Wam też teledysk do utworu "Zmora", a także dwa nowe utwory - nagrany z okazji celtyckiego święta Beltaine utwór "All you need is trolls" oraz wersję koncertową kawałka "Klątwa", który pojawi się na naszym nadchodzącym, trzecim albumie (wszystko oczywiście można znaleźć na naszym kanale YouTube). Gościliśmy również muzycznie w wielu stacjach radiowych w Polsce i za granicą, a w niektórych pojawiliśmy się nawet osobiście (np. w Antyradio w audycji "Ostry Dyżur" i w Radio Ostrowiec w audycji "3Winyle"). A dodatkowo - po wielu Waszych namowach - założyliśmy profil w serwisie crowdfundingowym Patronite!

 

Tak więc działo się sporo i wszystko to pozwala nam patrzeć w przyszłość z dużym optymizmem. Bo oczywiście nie zamierzamy odpoczywać! Plany na nadchodzący, 2023 rok powoli się krystalizują, a to oznacza, że już wkrótce podzielimy się nimi z Wami. Tak więc obserwujcie nasz profil, zaglądajcie na naszą stronę internetową i odwiedzajcie wszelkie inne nasze kanały społecznościowe! Sława Wam wszystkim i każdemu z osobna!

 

 

Podsumowanie roku...

07 grudnia 2022