© 2023 Velesar

MENU

  1. pl
  2. en
  3. cs
  1. pl
  2. en
  3. cs

No i... stało się... Drodzy Przyjaciele! Po wielu miesiącach roztrząsania wszystkich "za" i "przeciw" zdecydowaliśmy się na założenie profilu w serwisie Patronite.pl! Czy słusznie? To się dopiero okaże, ale patrzymy na sprawę bardzo optymistycznie!

 

Chociaż sama idea crowdfundingu nie jest nam obca, Patronite jest dla nas zupełnie nowym doświadczeniem. Od dawna zastanawialiśmy się nad tą opcją, jednak za każdym razem w ogólnym rozrachunku liczba minusów przewyższała (naszym zdaniem) liczbę plusów. Faktem jest natomiast, że wielu z Was od dłuższego czasu namawiała nas, by spróbować. Tak więc w końcu daliśmy się przekonać...

 

Dlaczego? Cóż - nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zaczęliśmy sobie jednak zdawać sprawę, że bez dodatkowego wsparcia prędzej czy później będziemy musieli się zatrzymać, a przynajmniej bardzo zwolnić tempo. Niestety, w zdecydowanej większości tworzenie muzyki w Polsce, zwłaszcza metalowej, nie tylko nie wiąże się z jakimikolwiek profitami finansowymi, ale wręcz wymaga ciągłego "dokładania do interesu". I my oczywiście robimy to od lat (niektórzy z nas od ponad dwudziestu), bo to jedyny sposób, byśmy mogli robić to, co kochamy - czyli być na scenie, tworzyć muzykę i grać dla Was. Jednak koszta takiej "zabawy" rosną coraz bardziej, zwłaszcza w ostatnim czasie, a to skutecznie hamuje jakąkolwiek działalność i spowodowało, że wiele naprawdę dobrych i obiecujących kapel zniknęło na zawsze ze sceny.

 

My nie zamierzamy ani znikać, ani zwalniać. Chcemy nadal spotykać się z Wami na koncertach, nagrywać nowe płyty i teledyski, tworzyć nowy materiał - czyli dawać Wam to, o co nas prosicie i na co czekacie. Niestety, to wszystko kosztuje - i to niemało. Niewiele osób wie (poza muzykami oczywiście), że od lat każdy koncert lub trasa koncertowa to spore wydatki dla zespołu. Począwszy od opłat dla klubu, w którym się gra, poprzez wynajem busa, paliwo, często również nocleg. Czasem niektóre z tych rzeczy zapewnia organizator - zwłaszcza w przypadku festiwali - ale zazwyczaj koszty te ponoszą zespoły. Nie jest tutaj łatwo wyjść "na zero", a często po raz kolejny po prostu trzeba dopłacić. Rzecz jasna, to nie wszystkie obciążenia finansowe. Do tego dochodzą przecież potężne koszta nagrania i wydania płyt, wahające się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a także (o czym również często się nie pamięta) między innymi ceny sprzętu, na którym gramy (tych kwot nawet nie da się obliczyć).

 

Jak sami widzicie - łatwo nie jest. Co oczywiście nie znaczy, że zamierzamy się poddać lub zrezygnować z tego, co kochamy! Zaszliśmy już zbyt daleko i takiej opcji na pewno nie ma! Natomiast z pewnością z Waszą pomocą będzie nam trochę łatwiej - a to już bardzo dużo. Dziękujemy Wam i chylimy przed Wami czoła za wszelkie wsparcie, które dotąd od Was otrzymaliśmy. Sami wiecie, ile udało nam się dzięki temu do tej pory zrobić. A planów i pomysłów mamy jeszcze wiele... Tak wiec jeżeli chcielibyście pomóc nam w ich realizacji - zachęcamy Was do wsparcia właśnie za pomocą platformy Patronite! Zwłaszcza że naszym najważniejszym celem jest obecnie nagranie trzeciego albumu! Tak, tak... W końcu powiedzieliśmy to głośno... Sława Wam wszystkim i każdemu z osobna!

 

LINK DO NASZEGO PATRONITE'A: www.patronite.pl/velesar

 

Ruszył nasz Patronite!

18 listopada 2022